Panele fotowoltaiczne

Jak działają?

Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest prosta, a sama instalacja jest samowystarczalna. Absorbowana energia słoneczna, która trafia w panele fotowoltaiczne zbudowane z ogniw zamieniana jest na prąd elektryczny. Ogniwa fotowoltaiczne montowane są na dachu domu lub na gruncie. W przypadku montażu paneli słonecznych na gruncie stosowane są dodatkowo wysięgniki pozwalające umieścić ogniwa na wysokości 1,5 – 2,5 metra, nie tracąc przy tym powierzchni działki. Fotowoltaika to nie tylko krok w kierunku ekologii ale przede wszystkim krok w kierunku obniżenia rachunków za prąd w domu lub firmie. Instalacje fotowoltaiczne podczas swojej wieloletniej pracy nie wymaga Twoich interwencji. Dzięki panelom słonecznym możesz się cieszyć z darmowej energii przez lata!

Projekt.

Przygotujemy dla Ciebie projekt na podstawie zapotrzebowania energetycznego i możliwego umiejscowienia paneli fotowoltaicznych.

Konstrukcja.

Zajmiemy się przygotowaniem konstrukcji oraz miejsca pod panele, a następnie montażem zgodnie z projektem i dokumentacją.

Konfiguracja paneli.

Instalacja zostanie przez nas podłączona do inwertera, który zostanie właściwie skonfigurowany.

Darmowa energia.

Ciesz się energią elektryczną, za którą nie musisz już płacić. Nadwyżkę sprzedaj elektrowni!

Dofinansowanie na

fotowoltaikę.
Instalacja fotowoltaiczna już sama w sobie jest opłacalna, a zainwestowane w nią pieniądze zwracają się już po kilku latach, dając 15% zarobek w skali roku, dzięki osiągniętym oszczędnościom na prądzie. Istnieje jednak możliwość aby inwestycja była jeszcze bardziej rentowna – mowa tu o dotacjach do fotowoltaiki. Pozyskanie dofinansowania do paneli słonecznych sprawia, że koszt ich montażu jest znacznie mniejszy dzięki czemu instalacja zwraca się znacznie szybciej. Wszystkim klientom, którzy zainteresowani są możliwością otrzymania dofinansowania na fotowoltaikę zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pomoc w załatwieniu wszelkich formalności. Postaw na profesjonalistów.

Oszczędność.

Możliwość użytkowania nadwyżek energii zamiast ich sprzedaży po niekorzystnej cenie.

Niezależność energetyczna.

Ciągłość w dostawach energii elektrycznej i uniezależnienie od stale rosnących cen prądu.

Zasilanie awaryjne.

Zabezpieczenie jednej lub więcej faz w domu w przypadku awarii sieci.

Regulacja napięcia.

Zmniejszenie ryzyka nadmiernego podbijania napięcia w sieci i wyłączeń instalacji fotowoltaicznych.

Magazyn energii

Powerbank dla Twojego domu.

Magazyn energii to urządzenie przechowujące wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne energię, którą prosument może wykorzystać w dowolnym przez siebie momencie. Dzięki połączeniu instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii zwiększa się własna autokonsumpcja, która ma bezpośrednie przełożenie na oszczędność finansową oraz większą niezależność energetyczną od sieci.  Magazyny energii pozwalają na gromadzenie nadwyżki energii, która nie jest natychmiast wykorzystywana. Zamiast oddawać ją do sieci, można ją przechowywać w magazynie i wykorzystać w okresach, gdy jest brak dostępnej energii, na przykład w nocy. Magazyn może także działać jako awaryjne źródło zasilania w przypadku przerw w dostawach prądu. Ma także szereg innych zastosowań, takich jak regulowanie mocy w instalacjach fotowoltaicznych czy stabilizacja napięcia.
Dofinansowanie do magazynu energii.
Magazyny energii to urządzenia dające wiele korzyści i mające sporo zalet, w zależności od ich zastosowania i rodzaju magazynowanej energii. Zapewniają one stabilność sieci elektrycznej, pomagają w poprawie efektywności energetycznej, zwiększają niezależność energetyczną oraz znacznie redukują koszty energii. Wymienione powyżej argumenty, to jednak nie wszystkie walory przemawiające za opłacalnością inwestycji w przydomowe baterie. Bardzo ważnym elementem, który przekona Cię do podjęcia decyzji są dotacje, jakie możemy uzyskać dla Ciebie na zakup i montaż magazynu energii. Aktualnie, w ramach Programu Mój Prąd można skorzystać aż z 16 tys. złotych dofinansowania, dzięki któremu cena magazynu może obniżyć się o ponad połowę! Wybór takiego rozwiązania pozwoli w 100% wykorzystać potencjał fotowoltaiki, zachowując jednocześnie pełną satysfakcję z własnej, przydomowej elektrowni.

Pompy ciepła

Dobór i montaż

Powietrzna pompa ciepła jako źródło energii odnawialnej wykorzystuje energię nagromadzoną w powietrzu do ogrzewania lub chłodzenia. Pompa wykorzystuje powietrze z zewnątrz, które dzięki czynnikowi chłodniczemu i odpowiedniemu sprężeniu wytwarza ciepło użytkowe, które wykorzystamy do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Najistotniejszą kwestią w przypadku wyboru pompy ciepła jest prawidłowe oszacowanie zapotrzebowania na moc grzewczą budynku a następnie właściwy dobór odpowiedniego urządzenia. Dobrze dobrana moc pompy ciepła to kluczowy element dla efektywnego i wydajnego funkcjonowania systemu ogrzewania i chłodzenia w danym budynku. Drugim krokiem do osiągnięcia zadowalającego efektu jest należyty montaż całej instalacji, w skład której, oprócz samej pompy wchodzi bufor oraz zasobnik ciepłej wody użytkowej. Poprawne połączenie tych wszystkich elementów sprawi, że Twój układ ogrzewania będzie niezawodny i bezpieczny. Wymień swoje aktualne źródło ogrzewania na ekonomiczną pompę ciepła. Uchroń się przed wysokimi rachunkami w sezonie grzewczym i zyskaj komfort bezobsługowego ogrzewania domu.

Komfort użytkowania.

Pompa ciepła jest bezobsługowa, nie wymaga żadnych czynności poza ustawieniem pożądanej temperatury.

Korzyści finansowe.

Koszty ogrzewania pomieszczeń i przygotowywania c.w.u. są mniejsze niż w przypadku gazu czy węgla.

Wysoka funkcjonalność.

Pompa ciepła ogrzewa i chłodzi wnętrza, a wraz z fotowoltaiką generuje dodatkowe oszczędności.

Ekologia.

Pompa ciepła pobiera energię z otoczenia i nie emituje żadnych zanieczyszczeń

Dofinansowanie na

montaż pompy ciepła.
Aby wspierać działania przyczyniające się do poprawy jakości powietrza w Polsce, promocji odnawialnych źródeł energii oraz efektywnych i energooszczędnych źródeł ciepła, zwłaszcza w dobie coraz wyższych cen energii, wdrażane są programy dopłat do zakupu i montażu pompy ciepła. Obecnie istnieje kilka programów, z których można otrzymać dotację na montaż właśnie tych źródeł ogrzewania. Różnią się one grupą odbiorców, wysokością dopłat, a także rodzajem budynków. Nasi doradcy chętnie opowiedzą jaki program będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Kompleksowe wsparcie w poprawie efektywności Twojego domu!

Wymień swoje aktualne źródło ogrzewania na ekonomiczną pompę ciepła. Uchroń się przed wysokimi rachunkami w sezonie grzewczym i zyskaj komfort latem, zapewniając sobie przyjazne chłodzeniu budynku.

Doświadczeni instalatorzy

Kompetentni doradcy

Kompleksowe wsparcie na każdym etapie współpracy

Sprawdzone technologie poparte certyfikatami

Zostaw nam swoje dane a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą, aby omówić szczegóły Twojej sytuacji i zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu i pełnemu zaangażowaniu, zyskujesz pewność, że korzystasz z najbardziej korzystnych dostępnych dofinansowań. Nasz zespół specjalistów przeprowadzi dokładną analizę Twojej sytuacji i potrzeb, aby zapewnić Ci dostęp do najlepszego rozwiązania.

Ciepłe mieszkanie


Warunkiem przystąpienia do Programu jest użytkowanie „kopciucha” tj. nieefektywnego źródła ciepła na paliwa stałe, niespełniające wymagań minimum 5 klasy według normy przenoszącej normę europejską EN 303-5, które zostanie wymienione na urządzenie spełniające wymogi programu. Właściciele, użytkownicy, służebnicy mieszkań w budynkach wielorodzinnych mają możliwość uzyskania dotacji tylko w przypadku gdy gmina, w obrębie której znajduje się mieszkanie przystąpiła do Programu Ciepłe Mieszkanie. Udział gmin w programie jest dobrowolny.

Program obejmuje zakup i montaż:

  • Pompy ciepła powietrze/woda, pompy ciepła typu powietrze/powietrze, 
  • Kotła na pellet o podwyższonym standardzie lub ogrzewania elektrycznego, 
  • Kotła gazowego kondensacyjnego, 
  • Podłączenie lokalu mieszkalnego do zbiorczego efektywnego źródła ciepła w budynku. 

Dodatkowo mogą być wykonane : 

  • Demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i/lub ciepłej wody użytkowej w lokalu mieszkalnym, instalacji gazowej od przyłącza gazowego / zbiornika na gaz do kotła; 
  • Zakup i montaż okien w lokalu mieszkalnym lub drzwi oddzielających lokal od przestrzeni nieogrzewanej lub środowiska zewnętrznego  
  • Zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w lokalu mieszkalnym; 
  • Dokumentacja projektowa dotycząca powyższego zakresu. 

This will close in 0 seconds

Moje ciepło


Program Moje Ciepło wystartował w 2022 roku. Wnioski można składać do końca 2026 roku, chyba że wcześniej wyczerpie się przewidziana pula pieniędzy, a jest to 600 000 000 zł. Moje Ciepło to jeden z kilku sposobów na uzyskanie dofinansowania na zakup pompy ciepła, obok takich programów jak Czyste Powietrze czy Mój Prąd, rozszerzonych o pompy. Program Moje Ciepło jest skierowany do właścicieli i współwłaścicieli nowo wybudowanych domów jednorodzinnych, zbudowanych później niż 1 stycznia 2021 roku.

Dofinansowanie w formie dotacji do 30% albo do 45% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 21 tys. zł na jedną współfinansowaną inwestycję. Wysokość dofinansowania uzależniona będzie od rodzaju zainstalowanej pompy ciepła oraz posiadania przez Wnioskodawcę karty dużej rodziny.

3 poziomy dofinansowania zależne od dochodu

RODZAJ POMPY CIEPŁA TYP PROCENTOWY UDZIAŁ W KOSZTACH KWALIFIKOWANYCH PROCENTOWY UDZIAŁ W KOSZTACH KWALIFIKOWANYCH DLA OSÓB FIZYCZNYCH POSIADAJĄCYCH KARTĘ DUŻEJ RODZINY NIE WIĘCEJ NIŻ (ZŁ)
gruntowe x do 30% do 45% 21 000
powietrzne typu powietrze-powietrze w systemie centralnym do 30% do 45% 7 000
powietrzne typu powietrze-woda do 30% do 45% 7 000

This will close in 0 seconds

Czyste Powietrze


3 poziomy dofinansowania zależne od dochodu

Podstawowy poziom dofinansowania:

Dochód roczny Wnioskodawcy nie przekracza kwoty 135 000zł

Podwyższony poziom dofinansowania:

1 894 zł w gospodarstwie wieloosobowym

2 651 zł w gospodarstwie jednoosobowym

Najwyższy poziom dofinansowania:

1 090 zł w gospodarstwie wieloosobowym

1 526zł w gospodarstwie jednoosobowym

KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA - NAJLEPSZE CO MOŻESZ ZROBIĆ

1200 zł na audyt

do 69 100zł na inne instalacje i ocieplenie domu

do 50 900zł na pompę ciepła

do 15 000 zł na PV

razem do 136 200zł

Podstawowy poziom dofinansowania łącznie do 66 000zł KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA z PV Podwyższony poziom dofinansowania łącznie do 99 000zł KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA z PV Najwyższy poziom dofinansowania łącznie do 135 000zł KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA z PV
NAZWA KOSZTU Maksymalna intensywność dofinansowania (procent faktycznie poniesionych kosztów netto) Maksymalna kwota dotacji (zł) Maksymalna intensywność dofinansowania (procent faktycznie poniesionych kosztów netto) Maksymalna kwota dotacji (zł) Maksymalna intensywność dofinansowania (procent faktycznie poniesionych kosztów netto) Maksymalna kwota dotacji (zł)
Audyt energetyczny 100% 1200 100% 1200 100% 1200
Podłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z przyłączem 55% 12 200 80% 17 800 100% 22 200
Pompa ciepła powietrze/woda 40% 12 600 80% 22 000 100% 31 500
Pompa ciepła powietrze/woda (o podwyższonej klasie efektywności energetycznej) 55% 19 400 80% 28 100 100% 35 200
Pompa ciepła powietrze/powietrze 40% 4 400 80% 7 800 100% 11 100
Gruntowa pompa ciepła (o podwyższonej klasie efektywności energetycznej) 55% 28 000 80% 40 700 100% 50 900
Kocioł gazowy kondensacyjny 40% 6 100 70% 10 700 100% 15 300
Kotłownia gazowa 45% 8 300 70% 13 900 100% 18 500
Kocioł olejowy kondensacyjny 40% 7 400 70% 13 000 100% 18 500
Kocioł zgazowujący drewno 40% 6 600 70% 11 700 100% 16 700
Kocioł zgazowujący drewno (podwyższony standard) 45% 9 000 70% 14 300 100% 20 400
Kocioł na pellet drzewny 40% 5 600 70% 9 700 100% 13 900
Kocioł na pellet drzewny(podwyższony standard) 45% 9 100 70% 14 300 100% 20 400
Ogrzewanie elektryczne 40% 5 600 70% 9 700 100% 13 900
Instalacja c.o. i c.w.u. 40% 8 100 70% 14 300 100% 20 400
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła 40% 6 700 70% 11 700 100% 16 700
Mikroinstalacja fotowoltaiczna 40% 6 000 70% 9 000 100% 15 000

This will close in 0 seconds

Mój prąd


This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds